UA

супровід Юриста отримання Відпустки з ЗСУ 
Телефонуйте

093 007 44 14

Illustration
Illustration

консультація Військового Юриста

Сьогодні найбільшою проблемою українців є незнання та нерозуміння, як діяти в проблемній ситуації, куди звертатись, як захистити свої права.

З перших днів війни Благодійний фонд Солдатів миру за підтримки Юридичної компанії Приходько та партнери, а також юридичного маркетплейсу Консультант, який об’єднав понад 500 адвокатів-волонтерів започаткували благодійну ініціативу – БЕЗКОШТОВНА ЮРИДИЧНА КОНСУЛЬТАЦІЯ КОЖНОМУ УКРАЇНЦЮ!

Напрямки Роботи

Illustration
Illustration
Illustration

Отримання Відпустки з ЗСУ під ключ

093 007 44 14

відпустка з ЗСУ

Відпустка ЗСУ — що треба знати?

Як отримати відпустку в ЗСУ

За її надання відповідає командир (начальник) військової частини. Для того, аби отримати свою законну відпустку, військовослужбовцю необхідно подати рапорт, відповідно, командиру (начальнику) військової частини. До прикладу, на таку процедуру, як відпустка за сімейними обставинами. ЗСУ під час війни — це військове формування, що є, по факту, найважливішим наразі, тому треба добре розібратися з тим, як і що писати військовослужбовцю в рапорті. Наведемо для прикладу, як оформити рапорт на відпустку за сімейними обставинами ЗСУ 2022 року (адже це зразок, котрий наразі актуальний):
● Звання, прізвище, ім'я, по батькові військовослужбовця, який подає рапорт;● Вид відпустки, яку просить надати військовослужбовець;● Бажаний період відпустки;● Підстави для надання відпустки (вирішення сімейних питань/відвідування хворих родичів/участь у похороні близького родича/одруження).
У випадку, коли для отримання відпустки з приводу сімейних обставин необхідно представити документи, що підтверджують необхідність такої відпустки, ці документи слід долучити до відповідного рапорту. Наприклад, якщо військовослужбовець просить оформити таку процедуру як відпустка у зв’язку з сімейними обставинами, ЗСУ у зв'язку з похороном, то начальник військової частини ЗСУ може запросити прикріпити копію свідоцтва про смерть до рапорту.Подання рапорту на отримання відпустки з приводу сімейних обставин передбачає подачу документа командиру (начальнику) військової частини не пізніше, ніж за сім календарних днів до початку запланованої відпустки.
Основні види відпусток у ЗСУ
Щорічна основна відпустка. ЗСУ — це утворення, яке надає відпустку військовослужбовцям за фактичну безперервну військову службу протягом календарного року. Тривалість відпустки, яку військовий може використовувати, залежить від його стажу військової служби і може варіюватися в межах від двадцяти до тридцяти календарних днів; Відпустка через сімейні обставини або з інакших вагомих причин. Ця відпустка з ЗСУ забезпечується військовим у зв'язку з конкретними сімейними або іншими вагомими обставинами, зокрема: задля вирішення сімейних питань, для відвідування хворих родичів, для участі в похоронах близьких родичів, задля інших обставин, які не терплять зволікання. “Відпустка по сімейним обставинам ЗСУ” може ще надаватися через одруження, розлучення, народження дитини тощо, але ці обставини мають бути в обов’язковому порядку підтверджені. Та варто враховувати, будучі в ЗСУ-відпустка за сімейними обставинами або ж з інакших вагомих причин ні в якому випадку не має перевищувати десять календарних днів; Відпустка за станом здоров’я. ЗСУ надає її військовослужбовцям, котрі мають необхідність у лікуванні через захворювання, що виникло протягом їхньої військової служби. Термін цієї відпустки визначається виключно висновками військово-лікарської комісії, яку військовослужбовець зобов'язаний пройти у таких випадках; Відпустка задля догляду за малюком. Надається військовослужбовцям-жінкам задля догляду за дитям віком до 3-х років. Термін цієї відпустки зазвичай становить три роки; Відпустка задля участі у спортивних змаганнях. Доступна воїнам, котрі беруть участь у спортивних змаганнях, організованих на рівні Збройних Сил України, відповідно до встановлених норм Міністерства оборони; Відпустка задля участі в миротворчій місії. Отриманням відпустки задля здійснення участі у миротворчій місії за територією України можуть користуватися військовослужбовці, затверджені рішенням Міністерства оборони, із визначеною тривалістю відпустки. А визначається вона цим же державним органом.

Тож хто має право на відпустку у ЗСУ?
● Представники Збройних Сил України;● Особи, які складають лави інших військових підрозділів та правоохоронних органів, що обрали військову службу на конрактній основі; ● Студенти (слухачі) вищих військових навчальних закладів.

Під час відпустки військовослужбовцям гарантується збереження фінансового та іншого виду матеріального забезпечення, яке вони отримували до початку періоду відпочинку. Відзначається, що “новий закон про відпустки 2022 ЗСУ”вніс істотні поліпшення у відпусткові умови для військовослужбовців Збройних Сил України. Особливо варто відзначити збільшення тривалості щорічної основної відпустки та надання додаткових відпусток для військовослужбовців, які мають дітей або приймають участь у миротворчій місії.
Обов’язки військових у відпустці
Своєчасне прибуття до військової частини після закінчення відпустки; Виконання вимог військової дисципліни та інших нормативно-правових актів, які регламентують проходження військової служби. 
Додатково, військовослужбовці, котрі перебувають у відпустці у зв'язку з родинними обставинами та з інших поважних причин, мають виконувати такі обов'язки:
Своєчасно інформувати командира (начальника) військової частини про своє місцезнаходження та надавати номери телефонів, за якими з ними можна зв'язатися; Неухильно виконувати вимоги щодо дотримання порядку перебування в населених пунктах та правила поведінки військовослужбовців у громадських місцях.
За порушення обов'язків під час відпустки військовослужбовець може бути притягнутий до дисциплінарної відповідальності, а в окремих випадках — і до кримінальної відповідальності.Відпустка — це важливий час для військовослужбовців ЗСУ. Вона дозволяє їм відпочити та відновити сили після важкої праці, а також провести час зі своїми сім'ями та близькими. Тож якщо Вам з якихось причин не дають цю можливість, при тому, що Ви маєте право на це, потрібно вже звертатися до юридичних спеціалістів, котрі знаються на цьому і мають практичний досвід. Для цього можна завантажити додаток “Консультант” і залишити свою заяву.

діяльність проекту

Уже понад 2 тис безкоштовних консультацій надано і ми не зупиняємось. Ми допомагаємо людям розібратись з питаннями мобілізації та призову до Збройних сил України, відшкодування шкоди завданої війною, соціальних гарантій дітям, жінкам та малозабезпеченим люлям та іншими питаннями порушення прав громадян в умовах війни.

Ми надзвичайно вдячні компанії Google, яка також підтримала нашу ініціативу і надала грант задля можливість поширити інформацію в мережі інтернет.

Для можливості ознайомитись з наданими на проекті консультаціями, а також отримати 3 безкоштовні юридичні консультації перейдіть за посиланням.  

Для отримання безкоштовних консультацій 1. Тиснемо на кнопку Оримати консультацію 2. Заповнюємо форму 3. Оберіть операційну систему (Android або IOS).4. Вкажіть номер телефону, на який буде відправлено реферальний код з безкоштовними консультаціями.4. Завантажте мобільний додаток КОНСУЛЬТАНТ.5. Отримайте 3 безкоштовні консультації в розділі Консультації.

Якщо нам вдалось Вам допомогти, будемо вдячні за репости та рекомендації.

Окремо звертаюсь до юристів та адвокатів, не будьте байдужі, долучайтесь до нашої волонтерської ініціативи та реєструйтесь за посиланням https://consultant.net.ua/cabinet/register

на Зв'язку

Якщо вам потрібна допомога зв'яжіться з нами

Якщо ви потребуєте тимчасового притулку, гуманітарної чи іншої допомоги, зв’яжіться з нами будь-яким зручним способом.

Ви можете зателефонувати нам, написати нам електронною поштою, у соціальних мережах або прийти до нашого головного офісу

наші соціальні мережі: ㅤFACEBOOKInstagram linkedin

  • НАПИШІТЬ НАМ

    gro.aipsnu%40ofni

  • ТЕЛЕФОНУЙТЕ НАМ

  • ГОЛОВНИЙ ОФІС

    М. КИЇВ, МЕЧНИКОВА 2 (БЦ ПАРУС)