UA

Оформлення статусу УБД у супроводі Юриста
Телефонуйте

093 007 44 14

Illustration
Illustration

консультація Військового Юриста

Сьогодні найбільшою проблемою українців є незнання та нерозуміння, як діяти в проблемній ситуації, куди звертатись, як захистити свої права.

З перших днів війни Благодійний фонд Солдатів миру за підтримки Юридичної компанії Приходько та партнери, а також юридичного маркетплейсу Консультант, який об’єднав понад 500 адвокатів-волонтерів започаткували благодійну ініціативу – БЕЗКОШТОВНА ЮРИДИЧНА КОНСУЛЬТАЦІЯ КОЖНОМУ УКРАЇНЦЮ!

Напрямки Роботи

Illustration
Illustration
Illustration

Оформлення статусу Учасника Бойових Дій 

093 007 44 14

Отримання статусу УБД

Що потрібно щоб отримати УБД?

Що таке статус УБД?

Статус УБД - це правовий статус, який надається особам, які брали участь у бойових діях у захисті Батьківщини. Цей статус надає певні пільги та гарантії, передбачені законодавством України.

Що потрібно щоб отримати УБД?

Для отримання статусу УБД особа повинна відповідати таким критеріям:
● Бути громадянином України;
● Досягти 18-річного віку на день початку бойових дій;
● Брати безпосередню участь у бойових діях. Тобто той, хто може отримати УБД мав брати участь у діях, пов'язаних із застосуванням зброї та спеціальних засобів, які здійснюються в умовах особливого періоду для захисту Батьківщини, її суверенітету, територіальної цілісності та недоторканності.
Загалом ось, що потрібно для отримання УБД.

Пільги та гарантії, які надаються особам зі статусом УБД, включають:
● Пільги щодо пенсійного забезпечення;● Пільги щодо оподаткування;● Пільги щодо проживання;● Пільги щодо охорони здоров'я;● Пільги щодо освіти;● Пільги щодо соціального захисту.

Після того як отримати УБД, особа із цим статусом має право на присвоєння почесного звання "Учасник бойових дій".
Пільги можуть мати значний соціально-економічний вплив на життя учасників бойових дій зі статусом УБД. Як отримати ці пільги, то вже в скорому часі вони можуть посприяти підвищенню їхнього рівня життя, соціальної, фізичної та моральної захищеності.
Тож який алгоритм отримання статусу УБД?
Збір документів. Для отримання статусу УБД людина повинна надати органам соціального захисту населення за місцем проживання зазвичай ось такий перелік документів для отримання статусу УБД: ● заява, ● копія паспорта громадянина України, ● копія документа про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків або свідоцтва про присвоєння ідентифікаційного номера, ● документи, що підтверджують участь у бойових діях. 
Але взагалі уповноважені працівники органів соціального захисту населення нададуть консультацію щодо необхідних документів та допоможуть у їх оформленні; Розгляд документів. У порядок надання статусу УБД наступним пунктом входить саме цей. Адже отримані документи розглядає комісія з питань присвоєння статусу учасника бойових дій, яка створюється при органах соціального захисту населення. Комісія приймає рішення про надання або відмову в наданні статусу УБД; Видача рішення. Рішення комісії про надання статусу УБД оформляється у вигляді довідки встановленого зразка. Довідка видається особі, якій надано статус УБД.

Ось такий приблизний порядок отримання статусу УБД, але це якщо немає якихось індивідуальних особливостей ситуації, що можуть вплинути на період подання документів чи їх розгляду. Але перед тим як отримати статус УБД, Ви маєте врахувати, що строк розгляду документів комісією зазвичай не перевищує одного місяця з дня їх отримання. А ось особа, якій відмовлено в наданні статусу УБД, має право оскаржити це рішення в суді.

Тож якщо у Вас є питання по типу “Як получити УБД?”, або можливо необхідна практична допомога в цьому, рекомендуємо звернутися до спеціаліста, що вже має досвід у цьому питанні. Для цього завантажуйте додаток “Консультант” і залишайте заяву.

діяльність проекту

Уже понад 2 тис безкоштовних консультацій надано і ми не зупиняємось. Ми допомагаємо людям розібратись з питаннями мобілізації та призову до Збройних сил України, відшкодування шкоди завданої війною, соціальних гарантій дітям, жінкам та малозабезпеченим люлям та іншими питаннями порушення прав громадян в умовах війни.

Ми надзвичайно вдячні компанії Google, яка також підтримала нашу ініціативу і надала грант задля можливість поширити інформацію в мережі інтернет.

Для можливості ознайомитись з наданими на проекті консультаціями, а також отримати 3 безкоштовні юридичні консультації перейдіть за посиланням.  

Для отримання безкоштовних консультацій 1. Тиснемо на кнопку Оримати консультацію 2. Заповнюємо форму 3. Оберіть операційну систему (Android або IOS).4. Вкажіть номер телефону, на який буде відправлено реферальний код з безкоштовними консультаціями.4. Завантажте мобільний додаток КОНСУЛЬТАНТ.5. Отримайте 3 безкоштовні консультації в розділі Консультації.

Якщо нам вдалось Вам допомогти, будемо вдячні за репости та рекомендації.

Окремо звертаюсь до юристів та адвокатів, не будьте байдужі, долучайтесь до нашої волонтерської ініціативи та реєструйтесь за посиланням https://consultant.net.ua/cabinet/register

на Зв'язку

Якщо вам потрібна допомога зв'яжіться з нами

Якщо ви потребуєте тимчасового притулку, гуманітарної чи іншої допомоги, зв’яжіться з нами будь-яким зручним способом.

Ви можете зателефонувати нам, написати нам електронною поштою, у соціальних мережах або прийти до нашого головного офісу

наші соціальні мережі: ㅤFACEBOOKInstagram linkedin

  • НАПИШІТЬ НАМ

    gro.aipsnu%40ofni

  • ТЕЛЕФОНУЙТЕ НАМ

  • ГОЛОВНИЙ ОФІС

    М. КИЇВ, МЕЧНИКОВА 2 (БЦ ПАРУС)

Made with